474bnm77s5uh5h4g1a.jpg

زعفران قدمتی بیشتر از 3500 سال در جهان دارد و در طول تاریخ در بین گرانترین مواد جهان بوده است که از آن به عنوان رنگ ، ادویه ، عطر و دارو استفاده می کنند.ریشه آن بومی آسیای جنوب غربی می باشد و پس از آن برای اولین بار آن را در یونان کشت کردند.

ایران بیشتر از نود درصد از زعفران دنیا را تولید می کند و به همین خاطر در جایگاه مخصوصی قرار می گیرد 80 هزار هکتار از سطح زمین اختصاص به کشت زعفران دارد و بیش از 70 درصد این محصول را صادر می کند پس سرمایه گذاری کردن در این گیاه سودآور است زعفران جز گیاهانی می باشد که خیلی آفت نمی زند مگر آنکه به آن آب زیاد داده شود که باعث می شود قارچ بزند.

اولین کاری که برای کاشتن زعفران باید انجام دهید این است که پیاز زعفران را تهیه نمایید برای یک هکتار تقریبا 30 میلیون سرمایه لازم است و برای کوددهی و کاشت هم 20 میلیون لازم است.در فصل زمستان تغذیه پیاز زعفران از خاک می باشد و در فصل تابستان و بهار خواب هستند و در فصل پاییز دوباره از خاک بیرون می زنند.شما نباید انتظار داشته باشید که در سال اول برداشت داشته باشید در سال اول این گیاه گل نمی دهد و از سال دوم می توانید آن را برداشت نمایید.

این گیاه یک گیاه حساسی می باشد و برای پرورش دادن آن شرایط خاصی لازم است به همین خاطر کسانی که کارشان زعفران است در استان های خراسان جنوبی و رضوی کار می کنند مزارعی که بیشتر از یک هکتار هستند و پیاز زعفران زیر خاکش خوابیده است در تربت حیدریه و مشهد وجود دارند.

مهدی حسین پور کسی است که بیشتر از 15 سال است که زعفران  پرورش می دهد نکته ای را بیان می کند این است که شما می توانید در قم و تهران هم این کار را انجام دهید محلی که باید کاشت زعفران را انجام دهید در تابستان ها خشک و در فصل زمستان مرطوب می باشد به همین دلیل است که می توانید آن را در قم و تهران هم پرورش بدهید اگر شرط هایی که لازم است را رعایت نمایید می توانید یک پرورش دهنده خوب شوید و درآمد خوبی را بدست آورید.

با این اوضاعی که قیمت زعفران دارد مسلما اگر شما گل زعفران را بفروشید برای شما سودش بیشتر است چون که هزینه و وقت را برای پاک کردن آن انجام نمی دهید شما هر کیلو گل زعفران را تا 55 هزار تومان می توانید بفروشید ولی این قسمت بستگی به درشت و ریز بودن گل دارد اگر ریز باشند قیمت آن ها کمتر است ولی زعفران درآمدش خوب است.

زعفران از گیاهانی می باشد که پرورش دادن آن نیاز به مجوز ندارد ولی اگر بخواهید آن را صادر کنید باید یک شرکت را تاسیس نمایید و مجوز را از وزارت جهاد کشاورزی بگیرید برای اینکه به شما مجوز داده شود خاک ، زمین و نوع محصول شما را آزمایش می کند و بعد از مدت کوتاهی به شما اجازه می دهد که این محصول را صادر کنید ولی بسته بندی شما هم باید مناسب صادرات باشد و ثبت برند هم لازم است.برای اینکه بیشتر در مورد صادر کردن و مجوز گرفتن اطلاعات بدست آورید به سایت Shop in Home مراجعه کنید.

ولی در این کار خیلی از کشاورزان هزینه صادر کردن را ندارند. اگر شما هم بتوانید صادرات و پرورش زعفران را با هم انجام دهید درآمدش عالی است.با این وجود کسانی هم که نمی توانند خودشان محصول صادر کنند این محصول را به کسانی می دهند که خودشان توان صادرات را دارند مثل چینی ها ، آلمانی ها که مستقیم از کشاورزان خرید می کنند و این راه یک راه خوبی برای کشاورزان می باشد که درآمدش خیلی عالی است.سایت shopinhome.com  می تواند به شما در زمینه صادرات ، فروش Saffron به شما کمک کند می توانید به این سایت مراجعه کنید و اطلاعات لازم را بدست آورید.


منبع: https://blog.shopinhome.com


https://www.facebook.com/shopinhomeco

https://twitter.com/shopinhomecom

https://plus.google.com/+Shopinhome

https://www.linkedin.com/company/shopinhome

https://www.pinterest.com/shopinhomecom

https://www.instagram.com/shopinhomecom



تاریخ : جمعه 17 اسفند 1397 | 11:38 ب.ظ | نویسنده : مدیر | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات